Twórca


Pragnął bym zaprosić Państwa w podróż, wiodącą poprzez stolice państw europejskich.


Zamysł swój ograniczam jednak do stolic państw Unii Europejskiej. Nie tyle ze względu na rozmiar przedsięwzięcia, ale przede wszystkim dlatego, że istnienie dziś takiego związku pomiędzy państwami, które setki lat były wrogo do siebie nastawione - jest fenomenem, który mnie inspiruje. Dziś, bez paszportów i kontroli granicznych możemy swobodnie poruszać się i doświadczać tego co można by nazwać duchem i myślą Europy. Zbyt dobrze pamiętam czas gdy nie było to możliwe.

lizbona.24stolice.pl jest częścią działu Lizbona strony 24stolice.pl obejmującej stolice państw UEKilka lat temu stworzyłem jedną z największych, pod względem ilości zgromadzonych zdjęć, stron o Włoszech.

www.italia-italia.pl

Uwielbiam Włochy. Uwielbiam prowincję. Małe miasteczka Toskanii zachwyciły mnie przed laty i na zawsze zapadły w mym sercu. Ale metropolie stanowią wyzwanie. W nich tkwi klucz do przyszłości. To co dzieje się dziś w stolicach - po latach staje się również udziałem mniejszych miast i miasteczek.

Dlatego też na stolice skierowałem swój obiektyw, dlatego im poświęcam teraz uwagę.

Ukończyłem ASP ze specjalizacją grafiki warsztatowej. Po studiach zająłem się głównie grafiką komputerową i nadal prowadzę autorskie studio graficzne. Fotografia zaś towarzyszy mi przez znaczą część życia, choć nie jest obecna w sposób ciągły. Począwszy od aparatu Smiena na czarno-białe filmy, przez słynny rosyjski aparat Zenith po zaawansowane cyfrowe lustrzanki. Świat zmienia się na naszych oczach jak i technologia, która ten świat pomaga nam utrwalić.

Zapraszam do zapoznania się ze stroną. To świat i subiektywny i obiektywny zarazem. Albowiem punktem wyjścia jest to co zastane, ale punkt końcowy stanowi moje subiektywne nań spojrzenie.

Jarosław Fiderek